اپل در صورت رفع گرمای بیش از حد در آپدیت بعدی iOS 17، عملکرد A17 Pro را کاهش نخواهد داد

ماجرای رفع گرمای بیش از حد در آپدیت بعدی iOS 17

به‌روزرسانی نرم‌افزاری که بخشی از سری iOS 17 است، برای رفع مشکل گرمای بیش از حد در آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس منتشر خواهد شد. اپل به کار با توسعه دهندگان برنامه برای اطمینان از رفع مشکلات پیش رو ادامه می‌دهد اما در عین حال این شرکت عملکرد جدیدترین A17 Pro خود را برای رفع مشکل دما، کاهش نخواهد داد.

به گفته‌ی اپل، داغ شدن بیش از حد در آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس خطری ندارد، اما ممکن است باتری را خیلی سریع‌تر خراب کند. اعتقاد بر این بود که بخشی از گرمای بیش از حد آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس به دلیل عدم کارایی A17 پرو در هنگام فشار است. از سوی دیگر با وجود اینکه جدیدترین تراشه اپل در فرآیند تولید ۳ نانومتری TSMC به صورت انبوه تولید می‌شود، صاحبان جدیدترین پرچم‌داران گزارش دادند که دستگاه‌ها برای لمس یا استفاده عادی بیش از حد داغ شده‌اند.

A17 Pro

برخی از آزمایش‌ها همچنین نشان دادند که A17 Pro نسبت به A16 Bionic انرژی بیشتری مصرف می‌کند و احتمالاً پیشروی عملکرد خود را حفظ می‌کند، بنابراین در حالی که ممکن است نقش کوچکی در تولید حرارت داشته باشد، اپل به فوربس گفته است که عملکرد آن کاهش نخواهد یافت. از سوی دیگر اپل اعلام کرده که برنامه های شخص ثالث مانند Uber و Asphalt 9: Legends مسئول مشکل داغ شدن بیش از حد این سری از محصولات هستند. البته برخی از کاربران در زمان استفاده از اینستاگرام در سری جدید آیفون دچار مشکل بوده‌اند این مشکل اکنون با بروزرسانی جدید برطرف شده است.

به طور کلی اپل عنوان کرده که گرمای بیش از حد هیچ اثر مخربی بر عملکرد طولانی مدت نخواهد داشت و نباید به عنوان یک خطر ایمنی در نظر گرفته شود. در حال حاضر، نسخه بتا iOS 17.1 عملکرد A17 Pro را کاهش نمی‌دهد اما برخی از مشکلات سری جدید آیفون را برطرف خواهد کرد، بنابراین به احتمال زیاد این به‌روز‌رسانی رسمی، ویژگی‌های چیپست را تغییر نخواهد داد. البته با عرضه Snapdragon 8 نسل سوم و Dimensity 9300 طبیعی است که اپل عملکرد A17 Pro را کاهش ندهد.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.