اپل در سال ۲۰۲۳ در صدر بازار گوشی‌های هوشمند قرار گرفت

اپل
اپل در سال ۲۰۲۳ در صدر بازار گوشی‌های هوشمند قرار گرفت

 

بر اساس آخرین گزارش IDC، اپل در سال ۲۰۲۳ سامسونگ را از سلطنت خلع کرد و به پیشروترین فروشنده گوشی های هوشمند تبدیل شد.

آیفون رکورد فروش ۸۰.۵ میلیون دستگاه در سه ماهه پایانی و در مجموع ۲۳۴.۶ میلیون دستگاه در سال را به فروش رساند. از سوی دیگر، سامسونگ در سه ماهه چهارم ۵۳ میلیون دستگاه فروخته است که مجموع سالانه آنها به ۲۲۶.۶ میلیون رسیده است.

باید در نظر داشت که این یک نقطه عطف است، زیرا این اولین بار از سال ۲۰۱۰ است که شرکتی غیر از سامسونگ در بازار رقابتی شدید مقام اول را کسب می کند.

در همین حال، شیائومی با ۱۴۵.۹ میلیون فروش در جایگاه سوم قرار گرفت و پس از آن Oppo با ۱۰۳.۱ میلیون فروش و Transsion با ۹۴.۹ میلیون در جایگاه پنجم قرار گرفتند.

با این حال، بازار کلی گوشی های هوشمند رونق نداشت. محموله‌ های جهانی با کاهش ۳.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱.۱۷ میلیارد دستگاه در سال ۲۰۲۳ رسید. در حالی که بازار در اوایل با مشکلات اقتصادی و مشکلات موجودی مواجه بود، نیمه دوم شاهد نشانه‌ هایی از بهبود با رشد سالم ۸.۵ درصدی در سه ماهه پایانی بود.

به گفته IDC، موفقیت اپل به دلیل تقاضا برای دستگاه های پیشرفته است که در حال حاضر بیش از ۲۰ درصد از بازار را به خود اختصاص داده است. برنامه‌ های تجاری تهاجمی و گزینه‌ های تامین مالی شرکت نیز به آنها کمک کرد تا از این روند سرمایه‌گذاری کنند.

در حالی که ظهور اپل نقشی در افول سامسونگ داشت، خود اکوسیستم اندروید در حال تنوع است. هوآوی در حال بازیابی جایگاه خود در چین است و برندهایی مانند OnePlus، Honor و Google دستگاه‌های رقابتی را در رده‌ های پایین‌تر بخش پریمیوم عرضه می‌کنند. تلفن های تاشو و پیشرفت های هوش مصنوعی ماهیت پویای بازار را بیشتر برجسته می کند.

در توسعه فناوری دیگری، مایکروسافت از اپل پیشی گرفت و با ارزش بازار به با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل شد که تا حدی به دلیل تمرکز بر هوش مصنوعی مولد است. ارزش بازار آنها در سال گذشته بیش از ۱ تریلیون دلار افزایش یافته است و تغییر قابل توجهی را در چشم انداز فناوری نشان می دهد.

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.