اولین گوشی تاشو آیفون تا سال ۲۰۲۷ وارد بازار نخواهد شد

اولین گوشی تاشو آیفون تا سال ۲۰۲۷ وارد بازار نخواهد شد

بازار گوشی های هوشمند در چند سال اخیر سرعت بسیار زیادی نسبت به بازار گوشی های معمولی داشته و رشد قابل توجهی را تجربه کرده و در این بین شرکت های معتبر دنیا در حال بروزرسانی محصولات خود با قابلیت های جدید هستند. اما متاسفانه خبری از اپل نیست و این شرکت قدرتمند در حال حاضر از این بازار دور مانده است.

از طرف دیگر، شرکت های بزرگی همچون سامسونگ و هواوی محصولات خود را هر ساله با بروزرسانی های بزرگتری روانه بازار می‌کنند. در این بین، جایی برای اپل نیست. از آنجایی که پیشرفت دیگر شرکت ها چشمگیر بوده، ورود اپل در سال های آینده نیز چندان تاثیر گذار نخواهد بود و به نوعی تحت تاثیر عملکرد دیگر شرکت ها قرار خواهد گرفت.

امروز شاهد گزارش جدید TrendForce درمورد گوشی های تاشو اپل بودیم که با ادعای تمام زمان رونمایی اولین گوشی تاشو اپل را بعد از سال ۲۰۲۷ اعلام کرده است. از دلایل مهم این اتفاق، عدم هماهنگی با تامین کنندگان است که اپل به شدت با آنها درگیر است و تا به امروز موفق دریافت تایید همکاری با آنها نشده است.

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده این اتفاق با تاخیر مواجه شود، بی نقص بودن نمایشگر گوشی تاشو اپل است که این شرکت تاکید زیادی روی آن دارد. اپل قصد دارد اولین فولد خود را بدون هیچ ایراد فنی روانه بازار کند و از این بابت فعالیت های زیادی انجام داده است.

اولین گوشی تاشو آیفون تا سال 2027 وارد بازار نخواهد شد

بازار داغ گوشی های تاشو در ماه های آینده

با دور بودن اپل از این بازار پر سود، حالا فرصت به دیگر شرکت ها رسیده و هواوی به همراه سامسونگ پیشتازان این حوزه محسوب می‌شوند. رویداد آنپکد سامسونگ تقریبا دو ماه دیگر برگزار خواهد شد و به احتمال بسیار زیاد شاهد رونمایی سری گوشی های گلکسی زد فولد ۶ و گلکسی زد فلیپ ۶ در این مراسم خواهیم بود.

بعد از آن هواوی در بین ماه های جولای و سپتامبر قصد دارد اولین گوشی تاشو دنیا با سه بار تا شدن را رونمایی کند که اتفاق جالبی خواهد بود. در کنار این دو شرکت، برند های دیگری همچون شیائومی، وان پلاس و اوپو هر ساله گوشی های تاشو خود را بروزرسانی می‌کنند که نسبت به قبل شاهد افزایش این نوع گوشی ها در بازار هستیم.

اما در این بین خبری از اپل نیست و بازار همچنان داغ تر از قبل شده، به نظر برخی کارشناسان ورود اپل به این بازار بی‌معنی خواهد بود و اپل توانایی رقابت با دیگر برند ها در این بازار را نخواهد داشت و دیر وارد شدن این شرکت کوپرتینویی به بازی، باعث عقب افتادن چند ساله برند محبوب خواهد بود.

منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.