اولین حافظه‌ی DRAM نوع GDDR7 سامسونگ با سرعت ۳۲ گیگابیت بر ثانیه رونمایی شد

اولین حافظه‌ی DRAM نوع GDDR7 سامسونگ

اولین حافظه‌ی DRAM نوع GDDR7 سامسونگ با سرعت ۳۲ گیگابیت بر ثانیه رونمایی شد

سامسونگ به تازگی نسل جدید حافظه DRAM خود را معرفی کرده است. آخرین ماژول DRAM این شرکت، در واقع اولین Graphics Double Data Rate 7 (GDDR7) در صنعت است که نسبت به نسل‌های قبلی ارتقاء قابل توجهی را ارائه می‌دهد. در ادامه به جزییات تکمیلی خواهیم پرداخت.

مشخصات DRAM GDDR7 سامسونگ

غول فناوری کره جنوبی، از جدیدترین فناوری حافظه رونمایی کرده است. این فناوری بهبودهایی در سرعت داده را ارائه می دهد و از ۲۴ گیگابیت بر ثانیه DDR6 DRAM سال گذشته، فراتر می‌رود. DRAM نوع GDDR7 جدید سامسونگ به لطف پیشرفت‌هایش در طراحی مدارهای مجتمع و عملکرد پایدار در سرعت‌های بالاتر، به رشد شرکت در بازار گرافیک کمک می‌کند. ماژول DRAM GDDR7 این برند با سرعت خیره کننده ۱.۵ ترابایت بر ثانیه رکورد تازه‌ای را ثبت کرده است.

اولین حافظه‌ی DRAM نوع GDDR7 سامسونگ

سامسونگ همچنین ادعا می‌کند که حافظه‌ی GDDR7 سرعت داده ۳۲ گیگابیت بر ثانیه را ارائه می‌دهد. طبق یادداشت‌های رسمی، بهبودها توسط Pulse Amplitude Modulation (PAM3) انجام شده است تا ۵۰ درصد داده‌های بیشتری در مقایسه با Non Return to Zero (NRZ) نسل‌های قبلی در همان چرخه منتقل شود. با وجود ارتقای عملکرد کلی، مدل GDDR7 نسبت به ماژول قدیمی GDDR6، حدود ۲۰ درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند.

Yongcheol Bae، معاون اجرایی تیم محصولات حافظه سامسونگ، اظهار داشت که DRAM GDDR7 به ارتقای تجربه کاربر در زمینه‌هایی که نیاز به عملکرد گرافیکی فوق‌العاده دارند، مانند ایستگاه‌های کاری، کامپیوترهای شخصی و کنسول‌های بازی کمک می‌کند و انتظار می‌رود که در برنامه‌های کاربردی آینده مانند هوش مصنوعی، محاسبات با عملکرد بالا (HPC) و وسایل نقلیه پیشرفته کاربردی باشد. در نهایت نسل بعدی DRAM گرافیکی مطابق با تقاضای صنعت به بازار عرضه خواهد شد و احتمالاً سامسونگ رهبری این حوزه را در دست خواهد گرفت.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.