سامسونگ در آستانه تولید انبوه اولین تراشه ۳ نانومتری اگزینوس، قدرت در دست کره‌ای‌ها

سامسونگ در آستانه تولید انبوه اولین تراشه ۳ نانومتری اگزینوس، قدرت در دست کره‌ای‌ها

گامی بزرگ به سوی گوشی‌های هوشمند قدرتمندتر و کارآمدتر Samsung در آستانه یک پیشرفت بزرگ در دنیای فناوری است، چرا که این شرکت برای تولید انبوه اولین تراشه ۳ نانومتری اگزینوس، آماده می شود. این تراشه جدید که با همکاری Synopsys، شرکت پیشرو در اتوماسیون طراحی الکترونیک، توسعه یافته است، نویدبخش گوشی‌های هوشمند قدرتمندتر، کارآمدتر و با عملکردی بهتر در آینده نزدیک می باشد.

طبق بیانیه مطبوعاتی مشترک سامسونگ و Synopsys، این دو شرکت در حال حاضر مراحل نهایی طراحی تراشه را با نام تاپینگ خارج نهایی می‌کنند. این مرحله نشان‌دهنده آماده شدن طرح نهایی برای ارسال به ریخته‌گری و پیکربندی خطوط تولید برای فرآیند تولید انبوه است.

ویژگی‌های اولین تراشه ۳ نانومتری اگزینوس

این تراشه ۳ نانومتری، اولین نمونه پیچیده و با کارایی بالا از نوع خود خواهد بود که سامسونگ با استفاده از فرآیند GAA (Gate All Around) خود تولید می‌کند. انتظار می‌رود این تراشه جدید به طور قابل توجهی مصرف انرژی را کاهش دهد و عملکرد را در مقایسه با نسل قبلی تراشه‌ها به طور قابل توجهی افزایش دهد.

اگرچه جزئیات دقیقی در مورد اینکه کدام دستگاه‌ها اولین بار از این تراشه جدید استفاده خواهند کرد، ارائه نشده است، اما شایعات حاکی از آن است که اگزینوس ۲۵۰۰، که برای سری گلکسی S25 سامسونگ در نظر گرفته شده، اولین تراشه مجهز به این فناوری خواهد بود. با این حال، با توجه به زمان عرضه نزدیک گلکسی واچ ۷، احتمال استفاده از این تراشه در این ساعت هوشمند نیز وجود دارد.

تولید انبوه تراشه ۳ نانومتری اگزینوس سامسونگ، نقطه عطفی در دنیای فناوری موبایل محسوب می‌شود. این دستاورد نویدبخش گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های الکترونیکی قدرتمندتر، کارآمدتر و با عملکردی بهتر در آینده نزدیک است. انتظار می‌رود این فناوری جدید، راه را برای نوآوری‌های بیشتر در زمینه هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و سایر کاربردهای پیشرفته هموار کند.

 

مطالب مرتبط:
__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.