انتشار مشخصات مهم در مورد اگزینوس ۲۵۰۰ 

انتشار مشخصات مهم در مورد اگزینوس ۲۵۰۰ 

طی روزهای گذشته شرکت Samsung پرچمدار جدید خود یعنی S24 را با پردازنده Exynos 2400 در بعضی از بازارهای جهانی عرضه کرد ولی این تراشه مانند گذشته چندان موفق نبود. همه کاربران در مقایسه این پردازنده با رقیب اصلی آن یعنی Snapdragon 8 Gen 3 تفاوت های زیادی را مشاهده می کردند برای همین انتخاب قطعی آنها از قبل کاملا مشخص شده بود.

به تازگی مطابق با این موضوع کاربری با نام OreXDA، در صفحه X/Twitter خود تصویر خاصی منتشر کرده است. این کاربر به اشاره به نسل جدید اگزینوس ۲۵۰۰ مشخصات پردازنده پرچمدار شرکت سامسونگ را بیان کرد. به گفته آن این تراشه سریعتر از Core 2400 می باشد، و سایر هسته های عملکردی خارق العاده‌ای دارند. البته ممکن  است این چیپست در سری S25 معرفی شوند و بر عملکرد و عمر باتری تمرکز داشته باشد.

اگزینوس 2500

مشخصات و ویژگی های اگزینوس ۲۵۰۰

این پردازنده دارای هسته Cortex-X5 با فرکانس بین ۳.۲ تا ۳.۳ گیگاهرتز است. علاوه بر این، سه هسته Cortex-A730 وجود دارد که در فرکانس های بین ۲.۵ گیگاهرتز و ۲.۳ گیگاهرتز کار خواهند کرد. این سرعت ها به طور قابل توجهی کمتر از هسته های Cortex-A720 موجود در Exynos 2400 است.

اولین اطلاعات نشان داد که اگزینوس ۲۵۰۰ دارای یک پیکربندی منحصر به فرد CPU 1 + 3 + 2 + 4 خواهد بود. این بدان معناست که دو هسته Cortex-A730 کندتر از سه هسته قبلی هستند. عملکرد چهار هسته Cortex-A530 در حال حاضر یک راز باقی مانده است.

اگزینوس 2500

این حرکت ممکن است عجیب به نظر برسد، اما می تواند استراتژیک باشد. این پردازنده بر اساس فرآیند جدید ۳GAP سامسونگ ساخته شده است که انتظار می رود از فناوری FinFET 3 نانومتری رقبا بهتر عمل کند. این می تواند عمر باتری و عملکرد خنک کننده S25 را افزایش دهد، حتی اگر سیگنال ها را کنترل نکند.

البته، اطلاعات اگزینوس ۲۵۰۰ در حد شایعه محسوب می شوند و به زودی موارد مربوط منتشر می شوند. اما با در نظر گرفتن این موضوع سامسونگ تجربه کاربری را بر روی کاغذ در اولویت قرار داده است. این می تواند یک رویکرد تازه کننده باشد، با تمرکز بر آنچه واقعا برای کاربران گوشی های هوشمند مهم است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.