انتشار آپدیت iOS 15.7.5 برای آیفون و آیپد های قدیمی

انتشار آپدیت iOS 15.7.5 برای آیفون و آیپد های قدیمی

در هفته اخیر شرکت اپل بروزرسانی iOS 15.7.4 را برای دستگاه هایی که از سیستم عامل iOS 16 پشتیبانی نمی‌کنند منتشر کرد. این بروزرسانی باعث رفع باگ های امنیتی بود. حالا گزارش جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد اپل در حال انتشار یک بروزرسانی جدید با عنوان iOS 15.7.5 است که باعث می‌شود امنیت دستگاه نسبت به قبل قدرتمندتر باشد.

دستگاه هایی که از این بروزرسانی پشتیبانی خواهند کرد می‌توان به گوشی های آیفون ۶S و آیفون ۷ و آیفون SE و تبلت های  آیپد مینی نسل اول، آیپد ایر ۲ نسل چهار و همچنین آیپد تاچ نسل هفتم اشاره کرد. مهم ترین نکته موجود در لیست دستگاه این است که برخی از دستگاه های این لیست بیشتر از ۱۰ سال از عرضه آنها می‌گذرد.

دلیل اینکه اپل بروزرسانی های امنیتی برای این دستگاه منتشر می‌کند، مقاومت بودن آنها در برابر نفوذ های غیر قابل پیشبینی است که باعث می‌شود حریم خصوصی کاربران به خطر بیافتد. علاوه بر بروزرسانی گوشی های قدیمی اپل، شاهد آپدیت تبلت های این شرکت هستیم که با نسخه iPadOS 15.7.5 همراه شده است.

انتشار آپدیت iOS 15.7.5 

تمامی این نسخه ها هیچ ویژگی گرافیکی برای کاربران به ارمغان نخواهد آورد و صرفا دارای پچ های امنیتی برای ارتقا کیفیت داده و همچنین حریم خصوصی خواهد بود. در کنار این دو بروزرسانی، اپل نسخه های جدید macOS Big Sur 11.7.6 و macOS Monterey 12.6.5 را منتشر کرده است تا قبل از رویداد WWDC 2023، کلی بروزرسانی نرم افزاری منتشر کرده باشد.

دلیل انتشار آپدیت iOS 15.7.5

دلیل این همه بروزرسانی جدید از سوی اپل، بخاطر نفوذ های اخیر در محصولات قدیمی این شرکت است که باعث شده تا غول کوپرتینویی به فکر رفع این مشکلات شود. باگ های امنیتی موجود در دستگاه های قدیمی این شرکت باعث شده چند شرکت معتبر دچار ضرر های مالی شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.