بهترین روش‌ها برای افزایش مصرف بهینه باتری در One UI 6.1

بهترین روش‌ها برای افزایش مصرف بهینه باتری در One UI 6.1

One UI 6.1 مجموعه ای از ابزارها را برای بهینه سازی مصرف باتری در گوشی های هوشمند Samsung ارائه می دهد. با این حال، پراکندگی این تنظیمات در منو های مختلف، یافتن و اعمال بهترین استراتژی های صرفه جویی در باتری را برای اکثر کاربران دشوار می کند.

برای خلاص شدن از این سردرگمی، ما لیستی جامع از بهترین نکات افزایش مصرف بهینه باتری در One UI 6.1 را گردآوری کرده ایم که به شما کمک می کند تا حداکثر استفاده را از باتری گوشی خود ببرید. با اعمال این نکات ساده، شاهد افزایش قابل توجهی در طول عمر باتری دستگاه خود خواهید بود.

بهبود عمر باتری در دستگاه‌های سامسونگ با One UI 6.1

با بروزرسانی دستگاه خود به One UI 6.1، می‌توانید از ویژگی‌های جدید محافظت از باتری برای افزایش طول عمر باتری و حفظ سلامت آن در طولانی‌مدت استفاده کنید. در این مطلب، سه روش برای بهینه‌سازی مصرف باتری ارائه می‌شود:

۱. حداکثر محافظت از باتری

این حالت، شارژ باتری را زمانی که به ۱۰۰٪ می‌رسد متوقف می‌کند و مجدداً آن را در ۹۵٪ از شارژ از سر می‌گیرد. این امر به کاهش استرس ناشی از شارژ کامل باتری و در نتیجه افزایش طول عمر آن کمک می‌کند.


۲. حفاظت تطبیقی باتری

در این حالت، باتری در طول شب تا ۸۰٪ شارژ می‌شود و قبل از بیدار شدن شما به‌طور کامل شارژ خواهد شد. این امر به ویژه برای افرادی که عادت به شارژ شبانه گوشی خود دارند مفید است.


۳. حداکثر حفاظت

این حالت، اولویت را به کاهش سرعت تخریب باتری با محدود کردن حداکثر شارژ به ۸۰٪ اختصاص می‌دهد. با این حال، همچنان انرژی کافی برای اکثر نیازهای روزانه شما را فراهم می‌کند. برای دستیابی به بهترین تعادل بین سلامت باتری و طول عمر آن، انتخاب حداکثر حفاظت در تنظیمات و باتری توصیه می‌شود.

 

حالت‌ها و روتین‌ها در گوشی‌های سامسونگ گلکسی، یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده کاربردی است که متاسفانه بسیاری از کاربران از آن غافل می‌شوند. با استفاده از این قابلیت، می‌توانید روال‌های سفارشی برای خودتان ایجاد کنید تا در زمان و مکان‌های خاص، به طور خودکار تنظیمات گوشی را تغییر دهید و به این ترتیب، مصرف باتری را بهینه کنید، مزاحمت‌ها را کاهش دهید و تمرکز خود را افزایش دهید.


روتین ۱:
صرفه‌جویی در مصرف باتری (زمانی که سطح باتری کمتر از ۳۰% است)
 • فعال کردن حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • غیرفعال کردن GPS
 • تغییر نرخ نوسازی صفحه نمایش به استاندارد

روتین ۲:
حالت شب
 • تغییر حالت شبکه به ۴G
 • فعال کردن حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • خاموش کردن NFC
 • خاموش کردن Wi-Fi
 • خاموش کردن داده تلفن همراه
 • خاموش کردن بلوتوث
 • غیرفعال کردن پنل‌های لبه
 • خاموش کردن نمایشگر همیشه روشن (AOD)
 • غیرفعال کردن باز کردن قفل با اثر انگشت
 • خاموش کردن موقعیت مکانی

شما می‌توانید با توجه به نیاز خودتان، عملکردهای دیگری را به این دو روال اضافه یا از آنها حذف کنید.

 

مراحل ایجاد روال افزایش مصرف بهینه باتری در گوشی های سامسونگ


۱.
برنامه تنظیمات را باز کنید.

۲. به حالت‌ها و روتین‌ها بروید.

۳. به تب روتین‌ها بروید.

۴. روی علامت + در بالا ضربه بزنید.

اگر را برای شروع روال تنظیم کنید. برای مثال، در بخش ۱، روی افزودن چیزی که این روال را فعال خواهد کرد ضربه بزنید، سپس سطح باتری را انتخاب کنید و آن را روی کمتر از ۳۰ درصد تنظیم کنید. تنظیماتی را که می‌خواهید در بخش تغییر کند، مشخص کنید. برای این کار، روی افزودن کاری که این رویه انجام خواهد داد ضربه بزنید و تنظیمات مورد نظر را فعال یا غیرفعال کنید.

برای بخش ۲، می‌توانید زمان خاصی را برای شروع روال تنظیم کنید. با استفاده از این تنظیمات، می‌توانید زندگی خود را در گوشی سامسونگ گلکسی خود آسان‌تر و کارآمدتر کنید.

افزایش مصرف بهینه باتری در One UI 6.1 با بستن برنامه‌های غیرضروری

در گوشی‌های هوشمند، برنامه‌های متعددی وجود دارند که به طور مرتب از آنها استفاده نمی‌کنیم. با وجود عدم استفاده‌ی مکرر، این برنامه‌ها همچنان در پس‌زمینه فعال بوده و از منابع گوشی، از جمله باتری و رم، استفاده می‌کنند. خوشبختانه، راهی برای محدود کردن فعالیت این برنامه‌های کم‌مصرف و بهینه‌سازی مصرف باتری وجود دارد.

۱. تنظیمات گوشی را باز کنید.

۲. به بخش باتری بروید.

۳. محدودیت‌های استفاده در پس‌زمینه را انتخاب کنید.

۴. روی برنامه‌های خواب عمیق ضربه بزنید.

۵. آیکون + را در بالا لمس کنید.

در این بخش برنامه‌هایی که می‌خواهید غیرفعال می شوند.

 

عوامل موثر برای افزایش مصرف بهینه باتری در One UI 6.1

عوامل متعددی می‌توانند بر عمر باتری گوشی هوشمند شما تأثیر بگذارند و به سرعت آن را خالی کنند. برای افزایش طول عمر باتری، می‌توانید برخی از ویژگی‌های پرمصرف را غیرفعال کنید. در اینجا چند روش کارآمد برای انجام این کار آورده شده است:

۱. به شبکه Wi-Fi بروید:

استفاده از داده‌های تلفن همراه به مراتب باتری بیشتری نسبت به Wi-Fi مصرف می‌کند. تا حد امکان سعی کنید از شبکه‌های Wi-Fi به جای اینترنت همراه استفاده کنید.

نکته: اگر در مکانی هستید که به Wi-Fi دسترسی ندارید، می‌توانید به جای ۵G، از شبکه ۴G استفاده کنید. ۵G، علیرغم سرعت بالاتر، مصرف باتری بیشتری نیز به همراه دارد.

۲. نرخ نوسازی صفحه را کاهش دهید:

هرچه نرخ نوسازی صفحه (تعداد دفعات بروزرسانی تصویر در ثانیه) بالاتر باشد، مصرف باتری نیز بیشتر خواهد بود. اگر گوشی شما دارای صفحه نمایش LTPO است، به دنبال گزینه نرخ تازه‌سازی تطبیقی در تنظیمات نمایشگر باشید. این گزینه به طور خودکار نرخ نوسازی را بر اساس محتوای صفحه تنظیم می‌کند. در غیر این صورت، برای صرفه‌جویی بیشتر در باتری، نرخ نوسازی را به ۹۰ هرتز یا ۶۰ هرتز کاهش دهید. مسیر: تنظیمات و نمایشگر و روان بودن حرکت.

 

۳. وضوح صفحه را کاهش دهید:

صفحه نمایش با وضوح بالاتر به قدرت پردازش بیشتری از GPU نیاز دارد و در نتیجه، مصرف باتری را افزایش می‌دهد. برای کاهش وضوح صفحه در گوشی سامسونگ خود، به تنظیمات > نمایشگر > وضوح صفحه بروید و وضوح پایین‌تری را انتخاب کنید.

۴. Auto Optimization را روشن کنید:

بهینه‌سازی خودکار در گوشی‌های سامسونگ، وظایف مختلفی را برای روان‌تر شدن عملکرد دستگاه انجام می‌دهد. این قابلیت، برنامه‌های پس‌زمینه را می‌بندد و با راه‌اندازی مجدد دستگاه در زمان‌هایی که از آن استفاده نمی‌کنید، حافظه را پاک می‌کند. برای فعال کردن آن، به تنظیمات > مراقبت از دستگاه > بهینه‌سازی خودکار بروید و راه‌اندازی مجدد خودکار را فعال کنید.

۵. روشنایی تطبیقی را فعال کنید:

استفاده طولانی مدت از گوشی با روشنایی بالا، به تخلیه سریع‌تر باتری منجر می‌شود. روشنایی تطبیقی را فعال کنید تا گوشی شما به طور خودکار روشنایی صفحه را با توجه به نور محیط تنظیم کند. مسیر: تنظیمات و نمایشگر و روشنایی تطبیقی.

 

۶. مدت زمان وقفه نمایش را کاهش دهید:

هرچه مهلت زمانی نمایشگر بیشتر باشد، صفحه نمایش برای مدت طولانی‌تری روشن می‌ماند و در نتیجه، باتری بیشتری مصرف می‌شود. مگر اینکه نیاز به مشاهده صفحه نمایش برای مدت طولانی داشته باشید، آن را روی ۱۵ یا ۳۰ ثانیه تنظیم کنید. مسیر: تنظیمات > نمایشگر > مهلت زمانی صفحه نکته: می‌توانید با فعال کردن گزینه Keep screen on while viewing، صفحه نمایش را همیشه روشن نگه دارید.

 

۷. استفاده از تم‌های تاریک:

استفاده از تم‌های تاریک در رابط کاربری و برنامه‌ها، می‌تواند مصرف باتری را به خصوص در گوشی‌هایی با صفحه نمایش AMOLED، به طور قابل توجهی کاهش دهد.

استفاده از نکات ارائه شده در این راهنما ممکن است به طور فوری نتیجه قابل توجهی در افزایش عمر باتری گوشی شما نداشته باشد. برای مشاهده تاثیر این تغییرات، چند روز صبر کنید و سپس مصرف باتری را بررسی نمایید. امیدواریم این راهنما به شما در بهینه‌سازی مصرف باتری گوشی سامسونگ با سیستم عامل One UI 6.1 کمک کند. در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیشنهاد، لطفاً در بخش نظرات زیر آن را با ما در میان بگذارید.

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.