افزایش قیمت آی مک ۲۴ اینچ و هوم‌پاد مینی توسط اپل

دست های پشت پرده اپل؟

افزایش قیمت آی مک ۲۴ اینچ و هوم‌پاد مینی توسط اپل

اپل چند روز پیش، به طور رسمی از جدیدترین محصولات خود با عنوان مک بوک پرو و مک مینی رونمایی کرد. حالا امروز بدون هیچ سر و صدایی، قیمت محصولات قبلی خود را در اکثر بازار های اروپایی افزایش داده است. طبق بررسی های به دست آمده، آی‎‌مک ۲۴ اینچ و هوم‌پاد مینی (آخرین مدل) از افزایش قیمت جزئی برخوردار بودند.

هوم‌پاد مینی اپل در سال ۲۰۲۲ با قیمت ۸۹ یورو برای بازار جهانی معرفی شده بود و حالا با افزایش قیمت ۱۰ یورویی به ۹۹ یورو تبدیل شده است. این دستگاه مجهز به تراشه های S5 و U1 به همراه چهار میکروفون است. از قابلیت های ویژه این هوم‌پاد مینی، می‌توان سنسور دما اشاره کرد که در این نسخه فعلا غیرفعال است و گفته می‌شود با انتشار جدیدترین نسخه از رابط کاربری HomePod، این سنسور فعال شود.

همچنین این دستگاه قابلیت پشتیبانی از دستیار صوتی Siri اپل را داراست که در جدیدترین آپدیت به اکثر زبان های زنده دنیا بروزرسانی شده است. اپل در کنار افزایش قیمت این دستگاه، قیمت کلی آی‌مک ۲۴ اینچی را نیز افزایش داده است.

افزایش قیمت آی مک 24 اینچ

آی‌مک ۲۴ اینچی نیز در آوریل ۲۰۲۱ با قیمت پایه ۱۲۴۹ یورو در بازار بریتانیا عرضه شده بود و حالا بعد از افزایش قیمت به ۱۳۹۹ یورو افزایش پیدا کرده است. نسخه پایه این دستگاه دارای حافظه رم ۱۶ گیگابایت و حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایت به همراه تراشه ۸ هسته‌ای است. به غیر نسخه پایه، دیگر مدل های آی‌مک ۲۴ اینچی نیز افزایش پیدا کرده است.

هنوز به طور کامل دلیل افزایش قیمت آی مک ۲۴ اینچ و هوم‌پاد مینی مشخص نشده و احتمال می‌رود بخاطر رونمایی های جدید اپل که ماه های آینده برگزار خواهند شد، این افزایش قیمت انجام شده است. با این حال، گزارش و شایعات زیادی پیرامون عملکرد اپل و دیگر محصولات این شرکت کوپرتینویی منتشر شده است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.