گزارش Canalys: افزایش فروش ساعت هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۲۲

بر اساس جدیدترین گزارش Canalys، بازار ساعت های هوشمند که از اوایل سال ۲۰۲۲ دچار افت شده بود، بلاخره به روند قبلی خود بازگشت و رشد قابل توجهی داشته است. طبق گزارش های جدید افزایش فروش ساعت هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ هستیم که حدود ۲.۰ درصد نسبت به سه ماهه اول ۲۰۲۲ افزایش داشته است.

نتیجه این رشد باعث فروش ۴۱.۷ میلیون دستگاه در سطح بازار جهانی شده است که پس از افت ۳.۷ درصد در سه ماهه اول به دست آمده است. در این میان بازار هند برای اولین بار با ۱۵ درصد سهم به عنوان سومین بازار پر فروش ساعت های هوشمند معرفی شد. این در حالی است که در رتبه های اول و دوم به ترتیب چین و ایالات متحده قرار دارند که رکورد های خوبی در فروش دارند.

ساعت های هوشمند معمولی و غیر پرچمدار حدود ۴۶.۶ درصد رشد داشتند و ساعت های هوشمند پرچمدار نیز حدود ۹.۳ درصد رشد در فروش و عرضه داشتند که حاصل رشد ۵۵.۹ درصد کلی برای این بازار شده است. بر اساس اطلاعات به دست آمده، اپل با فروش ۸.۴ میلیون دستگاه در جایگاه اول قرار گرفته و ۲۶.۴ درصد بازار را به دست آورده است. در رتبه دوم سامسونگ قرار دارد که با فروش ۲.۸ میلیون دستگاه قرار دارد. در رتبه سوم نیز هواوی با فروش ۲.۶ میلیون دستگاه قرار دارد.

یکی از دلایلی که باعث رشد این بازار شد، فعالیت زیاد شرکت های ثالث در بازار هند بود. این تغییرات باعث شد تا فروش ساعت های هوشمند در سطح بازار جهانی مورد افزایش قرار بگیرد. برند های زیادی مانند Fire-Bott و boAt سهم زیادی در افزایش این آمار داشتند. هرکدام از این برند ها حدود ۲۵ و ۲۰ درصد سهم بازار فروش گجت های هوشمند را به دست گرفتند که آمار بسیار خوب برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود. این فعالیت ها باعث اختصاص سهم ۱۵ درصدی بازار به کشور هند شده است.

بر اساس گفته ها، برند های Noise و Fire-Bott و BoAt فرمول خوبی در پیش گرفته‌اند که باعث شده در سه ماهه دوم بیش از یک میلیون دستگاه جابجا کنند که ارقام و آمار قابل توجهی محسوب می‌شود. این شرکت باتوجه به اینکه فعالیت چندان زیادی در بازار های جهانی ندارند، توانستند با روش های فروش جدید این اتفاق را رقم بزنند.

دلیل اصلی افزایش فروش ساعت هوشمند در سه ماهه دوم ۲۰۲۲

علاوه بر فعالیت های زیاد و اضافه کردن روش های فروش به حمل و نقل ساعت های هوشمند، یک دلیل بسیار مهم برای افزایش این آمار وجود دارد. استفاده از طراحی های جذاب و همچنین اضافه کردن قابلیت های مختلف به ساعت های هوشمند، باعث شده تا آمار قابل توجهی از فروش و لجستیک این دستگاه به دست بیاید.

یکی از تحلیلگران دنیای تکنولوژی درمورد ایجاد تغییرات در ساختار و شکل کلی ساعت های هوشمند گفت:

شرکت های تولید کننده برای حفظ روند فروش خود، علاوه بر ایجاد طراحی های جذاب از قابلیت های زیادی مانند تمرکز روی بخش های سلامتی استفاده کنند.

با توجه به عرضه ساعت های هوشمند اپل واچ در بازار، قطعا آمار و عرضه آنها در بازار های جهانی مورد تغییر قرار خواهد گرفت و آمار به دست آمده برای سه ماهه سوم ۲۰۲۲ نیز با رشد قابل توجهی برخوردار خواهد بود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی__

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.