عملکرد ضعیف اسنپدراگون ۸ نسل ۴ در برابر دایمنسیتی ۹۴۰۰: جدال داغ

عملکرد ضعیف اسنپدراگون ۸ نسل ۴ در برابر دایمنسیتی ۹۴۰۰: جدال داغ

به تازگی نتایج تست های گوناگون بنچمارک برای دو چیپست پرچمدار محبوب اسنپدراگون ۸ نسل ۴ و دیمنسیتی ۹۴۰۰ صورت گرفت که همه را شگفت زده خواهد کرد. به گفته منابع بزرگی چون Geekbench و AnTuTu، به نظر می‌رسد هر دو پردازنده از نسل های قبلی خود بهتر عمل می‌کنند و نتایج حاکی از افزایش ۵۰ درصدی عملکرد در بخش پردازش گرافیکی است.

با توجه به اینکه از عرضه پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل ۳ تنها چند ماه گذشته است، اما به نظر می رسد شرکت کوالکام در حال کار بر روی اسنپدراگون ۸ نسل ۴ است. به نظر می‌رسد اطلاعات بسیاری که در مورد تراشه پرچم‌دار نسل بعدی، یعنی محصول جدید شرکت MediaTek دایمنسیتی ۹۴۰۰ باعث شده است تا در مقابل رقیب اصلی حرفی برای گفتن داشته باشد.

دایمنسیتی 9400

نتایج تست های اسنپدراگون ۸ نسل ۴ در برابر دایمنسیتی ۹۴۰۰

بر اساس لیست Geekbench، این پردازنده دارای امتیاز چند هسته ای ۱۰۶۲۸ و امتیاز تک هسته ای ۲۸۴۵ است. در مقابل، اسنپدراگون ۸ نسل ۳ به میانگین امتیاز تک هسته ای ۲۲۵۵ و ۷۱۱۰ در چند هسته‌ای به همراه داشت.

دایمنسیتی 9400

منابع AnTuTu نیز وضعیت مشابهی را ارائه دادند و لیست امتیاز کلی ۳۱۳,۳۵۷۰ را منتشر کردند. نمرات جداگانه پردازنده و تراشه گرافیکی به ترتیب با ۷۰۲۶۸۹ و ۱۳۳۰۰۵۷ قابل توجه تر است. البته، رتبه نخست در این لیست وانپلاس ۱۲ است که در این دو تست تنها ۴۹۳,۱۸۷ و ۸۸۷,۶۲۰ دریافت کرده است. اسنپدراگون ۸ نسل ۴ ممکن است تا ۵۰ درصد قدرت پردازنده و چیپست گرافیکی بیشتری نسبت به اسنپدراگون ۸ نسل ۳ داشته باشد که البته اگر این اعداد درست باشند.

در مقابل بردازنده دایمنسیتی ۹۴۰۰ نشان داد که حتی بهتر از اسنپدراگون ۸ نسل ۴ است و با امتیاز چند هسته ای ۱۱۷۳۹ و امتیاز تک هسته ای ۲۷۷۶ عملکرد بهتری داشته باشد. مجموع امتیاز در بخش پردازنده ۷۸۶,۵۷۴ و امتیاز در تراشه گرافیکی ۱,۴۲۲,۲۴۳ در AnTuTu دریافت کرده است.

دایمنسیتی 9400

در نهایت، تمامی این اعداد طی روز های آتی کاملا مشخص خواهند شد، چرا که این اطلاعات در بخش اول به عنوان شایعه شناخته می شود و این نتایج معیار حداکثر با دستگاه‌های مهندسی که هسته‌های آن‌ها با سرعت ساعت غیرقابل می باشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع notebookcheck

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.