اسلحه فضایی خفن ژاپن، فرانسه و آلمان: استفاده از فیزیک تو دل یه سلاح

اسلحه فضایی خفن ژاپن، فرانسه و آلمان: استفاده از فیزیک تو دل یه سلاح

ژاپن با فرانسه و آلمان متحد شده تا یه اسلحه جدید بسازه که گلوله‌ها رو با مغناطیس پرتاب می‌کنه. این اسلحه می‌تونه گلوله‌ها رو با سرعتی باورنکردنی شلیک کنه و خیلی دقیق‌تر از توپ‌ های معمولی به هدف بزنه.

این سه کشور با هم یه توافق امضا کردن که توی اون قراره از تخصص‌ های همدیگه برای ساختن این اسلحه فوق‌العاده استفاده کنن. فرانسه و آلمان قبلا یه پروژه تحقیقاتی به اسم “پیلوم” داشتن که روی این نوع اسلحه کار می‌کردن. ژاپن هم از سال ۲۰۱۶ داره روی این تکنولوژی کار می‌کنه و چیزای زیادی از نیروی دریایی آمریکا یاد گرفته.

اسلحه فضایی خفن ژاپن، فرانسه و آلمان

این اسلحه چطوری کار می‌کنه؟

این اسلحه از یه ریل و یه آهنربای خیلی قوی استفاده می‌کنه تا گلوله رو شتاب بده. آهنربا یه میدان مغناطیسی ایجاد می‌کنه که گلوله رو به سمت جلو هل میده. این روش خیلی امن‌تر از اسلحه‌ های معمولی هستش چون نیازی به مواد منفجره نداره.

اسلحه فضایی خفن ژاپن، فرانسه و آلمان

این اسلحه چه فایده‌ای داره؟

این اسلحه می‌تونه خیلی سریع‌تر و دقیق‌تر از توپ‌های معمولی به هدف بزنه. به این ترتیب میشه از مسافت‌های دورتر به دشمن حمله کرد و احتمال اینکه به غیرنظامی‌ها آسیب برسه کمتر می‌شه.

ژاپن داره یه پایگاه فضایی روی ماه می‌سازه!

ژاپن داره یه پایگاه فضایی روی ماه می‌سازه! این پایگاه فضایی برای تحقیقات علمی و اکتشافات فضایی استفاده می‌شه.

ژاپن قبلا یه تفنگ ریلی رو از روی یه کشتی جنگی شلیک کرده بود که با سرعتی باورنکردنی حرکت می‌کرد. این نشون می‌ده که ژاپن خیلی جدیه که این تکنولوژی جدید رو توسعه بده.

این اتفاق چه اهمیتی داره؟

همکاری ژاپن، فرانسه و آلمان نشون می‌ده که این سه کشور دارن به دنبال راه‌های جدیدی برای جنگیدن هستن. این اسلحه جدید می‌تونه قواعد بازی رو توی جنگ‌های آینده تغییر بده.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع shiftdelete

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.