حذف ویژگی نظارت بر اکسیژن خون در اپل‌واچ: استراتژی جدید اپل

حذف ویژگی نظارت بر اکسیژن خون استراتژی جدید اپل

طی هفته های گذشته یک خبر مهم در مورد شکایت های بزرگی برای شرکت Apple انتشار شده بود که در نتیجه این شکایات باعث توقف فروش اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ شده بود. حال این شرکت برای مقابله با این مشکل یک استراتژی جدید را در روند کاری خود استفاده می کند. یکی از نکاتی که اپل به آن اشاره کرد حذف ویژگی نظارت بر اکسیژن خون را از تمامی ساعت های جدید بود.

اصلی ترین دلیل این ممنوعیت ادعاهای سازنده دستگاه های پزشکی Masimo مبنی بر اینکه برخی از مدل های اپل‌واچ حق ثبت اختراع مربوط به فناوری نظارت بر اکسیژن خون را نقض کرده اند.

اپل

استراتژی و تغییرات اپل در ساختار اپل‌واچ

همچنین، منابعی از ماسیمو روز دوشنبه بیانیه‌ای منتشر کردند که این موضوع علنی نشده است و گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده تشخیص داده است که ساعت‌های بازطراحی شده در محدوده ممنوعیت واردات قرار می‌گیرند. در این پرونده همچنین آمده است که اپل به گمرک و حفاظت مرزی اطمینان داده است که طراحی مجدد ساعت‌های این شرکت در محدوده ممنوعیت واردات قرار دارند. ساعت‌ها مطمئناً قابلیت پالس اکسیمتری ندارند. این یک تحول مهم در نبرد حقوقی جاری بین دو شرکت است.

در مقابل این شکایات این شرکت همچنان ابزارهای نظارت بر اکسیژن خون را در Apple Watch Series 9 و Ultra 2 قرار می دهد. با این حال، منابع این برند در حال آماده شدن برای تغییرات احتمالی هستند و اعلام کردند که در صورت عدم کارکرد ویژگی ها را کاملا حذف می کنند. البته این شرکت امیدوار است که دادگاه استیناف ایالات متحده در مورد درخواست خود مبنی بر مسدود کردن واردات تصمیم بگیرد و انتظار می‌رود که درخواست تجدیدنظر در مقیاس کامل حداقل یک سال طول بکشد.

اپل

ممنوعیت واردات در ابتدا در ۲۶ دسامبر اجرا شد و فروش مدل های اپل‌واچ آسیب دیده را به طور موقت متوقف کرد. اما روز بعد، دادگاه استیناف ایالات متحده برای منطقه فدرال وارد عمل شد و به این شرکت اجازه داد تا فروش خود را تا زمان محاکمه از سر بگیرد. حذف ویژگی نظارت بر اکسیژن خون یک اقدام استراتژیک توسط این برند برای محافظت از حضور آخرین ساعت هوشمند خود در بازار ایالات متحده در میان اختلافات حقوقی مداوم است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.