ارائه ۵ مدل ربات ERNIE بایدو توسط شرکت هوش مصنوعی Baidu: پیشرفت مشاغل مختلف در جهان!

ارائه ۵ مدل ربات ERNIE بایدو توسط شرکت هوش مصنوعی Baidu: پیشرفت مشاغل مختلف در جهان!

یکی از بزرگ ترین شرکت های پیشرو در صنعت هوش مصنوعی Baidu می باشد، که با همکاری پلتفرم Qianfan توانسته است جایگاه ویژه‌ای را کسب کند. همواره هزینه های این بخش به قدری بوده است که باعث شکست نیز می شود، اما مدل های جدیدی که توسط این برند به تازگی معرفی شده‌اند نشان دهنده قدرتمند بودن آن در حوزه خود است.

پنج مدل جدید که به تازگی ارائه شدند با نام  ربات ERNIE بایدو شناخته می شوند. مدل‌های زبان بزرگ مدرن (LLM) ردپای کوچک‌تری نسبت به نسخه های معمولی دارند که مقدار زیادی قدرت پردازش انجام می گیرد. ممکن است شرکت ها، فناوری هوش مصنوعی را بدون نیاز به سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در ساحتار خود ایجاد کنند، اما هزینه ها در آینده افزایش می یابند.

علاوه بر این، آخرین مدل‌های این ربات سازگاری قابل‌توجهی دارند، و عملکرد برتر را در مجموعه‌ای از سناریوها نشان می‌دهند. در نتیجه شرکت‌هایی که این دستگاه ها را خریداری می کنند، می‌توانند مطابقت با نیازهای خود برنامه ریزی را انجام دهند.

ERNIE-1

انواع مدل های ربات ERNIE بایدو که توسط Qianfan ارائه می شوند:

ERNIE Speed: این نسخه یک مدل متخصص در درک زمینه تولید محتوای بسیار دقیق و خوب است. همچنین، قابلیت تحلیل پنجره های متنی تا ۱۲۸۰۰۰ در شرایط پیچیده را به راحتی کنترل می کند.  قدرت پردازشی نمونه Speed با عملکرد بهترین مدل های شرکت در حوزه های خاص مطابقت کامل دارد.

ERNIE Lite: یکی از مدل های بهبود یافته است، که در کارهایی از جمله تجزیه و تحلیل احساسات، یادگیری چندوظیفه ای و استدلال طبیعی ۲۰% بهترین عملکرد را دارد. قابلیت کاهش شگفت انگیز ۵۳ درصدی در هزینه های استنباط جزو عناوین قدرتمند این نسخه محسوب می شود. به همین دلیل، حتی با ابتدایی ترین کارت های شتاب دهنده هوش مصنوعی عالی نیز قابل استفاده می باشد.

ERNIE Tiny: کم‌هزینه‌ترین و سبک‌ترین مدل این گروه، این نسخه است که با اندازه کوچک، یک پانچ قدرتمند را به همراه دارد. مدل فعلی در برنامه‌های بازیابی، توصیه و تشخیص قصد با کمترین تاخیر موجود کار می کند. در آزمایش‌های انجام شده نمونه اصلی با ظرفیت قابل‌توجهی از عملیات ارائه کلمات کلیدی موتور جستجو در تبادل گفتگو را حدود ۳.۵٪ بالاتر از ERNIE 3.5 افزایش داد.

ERNIE-2

 دو مدل تخصصی از مدل های ربات ERNIE بایدو نیز بدین شکل هستند:

 ERNIE Character: این مدل قادر است عوامل ارتباطی شرکت ها با چت بات های هوشمند برای پشتیبانی مشتری یا شخصیت های غیرقابل بازی جالب (NPC) برای بازی های ویدیویی را با دادن زندگی به سناریوهای نقش آفرینی بسازد.

 ERNIE Functions: برای شرکت هایی که نیاز به ادغام ابزارهای داخلی یا خارجی دارند این مدل بهترین انتخاب ممکن است. با استفاده مستقیم از این نسخه آموزش دیده، برند های بزرگ می توانند دستیاران هوشمند خود را ایجاد کنند.

همچنین، جعبه ابزار تولید کننده برنامه Qianfan نیز توسط  شرکت Baidu ارتقا یافته است. این مجموعه شامل ۵۵ ابزار جدید می باشد که برای ساده سازی فرآیند ایجاد برنامه های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه می یابد. قابلیت های پیشرفته چون Retrieval Augmented Generation (RAG) و Generative Business Intelligence (GBI) در این بسته کاملا ارائه می شوند.

نکته قابل توجه، ثبت نام حدود ۸۰۰۰۰ شرکت توسط پلتفرم Qianfan می باشد، که از دسامبر ۲۰۲۳، استفاده روزانه به میزان حیرت‌آور ۹۷ درصد در سه ماهه افزایش یافته است. این پلتفرم را به‌عنوان یک نیروی اصلی در توسعه مدل‌های ربات ERNIE بایدو با فناوری هوش مصنوعی در جایگاه نخست قرار می دهد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.