احتمال معرفی پردازنده های M3 Pro و M3 Max اپل در اواسط سال ۲۰۲۴

احتمال معرفی پردازنده های M3 Pro و M3 Max اپل در اواسط سال ۲۰۲۴

اخیرا چند مورد گزارشی مبتنی بر معرفی پردازنده های جدید شرکت Apple به نام M3 Pro و M3 Max در اواخر سال ۲۰۲۴ منتشر شد که انتظار می رود برای اولین بار این چیپست را در سری جدید Mac مشاهده کنیم.

M3 Pro و M3 Max

اطلاعات مهم درباره پردازنده های M3 Pro و M3 Max

در آخرین مقاله‌ای که مارک گورمن “Power On” که توسط MacRumors منتشر کرده، ادعا شد که M3 Pro و M3 Max نه تنها در مدل های ۱۴ و ۱۶ اینچی مک بوک پرو، بلکه در مک مینی نیز ارائه می شوند. در حالی که این مقاله در مورد مشخصات دقیق صحبت نمی کند، این امکان وجود دارد که Mac mini مانند مدل قبلی خود تنها با M3 Pro پیکربندی شود، اما همچنان مدل پایه M3 را ارائه دهد. این نکته نیز وجود دارد که مک مینی فعلی را نمی توان با چیپست M2 Max راه اندازی کرد، زیرا گزینه های بهتری برای عملکرد بالا وجود دارد.

M3 Pro و M3 Max همچنین اولین مدل های سفارشی پیشرفته اپل خواهند بود که در فرآیند ۳ نانومتری TSMC تولید انبوه می‌شوند و در مک‌های آینده مانند M3 یافت می‌شوند. با این حال، گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه شرکت سازنده تنها می‌تواند با فناوری پیشرفته خود به کارایی ۵۵ درصدی دست یابد، به این معنی که پردازنده ها ممکن است پس از رسمی شدن، عرضه محدودی داشته باشند. در حالی که گفته می شود تولید کامل این شرکت تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۱۰۰۰۰۰ دستگاه خواهد رسید، ممکن است برای کاهش هزینه های تولید، افزایش بازده و پاسخگویی به تقاضا، تغییر از N3B به فرآیند N3E مورد نیاز باشد.

M3 Pro و M3 Max

همچنین، گورمن به مشخصات M3 Pro و M3 Max اشاره ای نکرد، اما طبق پیش بینی های قبلی خود، اپل در حال کار بر روی یک CPU 12 هسته ای با پردازنده گرافیکی ۱۸ هسته ای و پشتیبانی از ۳۶ گیگابایت رم داخلی است. توجه داشته باشید که این هسته ها برای M3 Pro هستند، زیرا هنوز مشخصات M3 Max را منتشر نکرده است. جالب اینجاست که اپل ممکن است در سال آینده هسته های کارآمدتری را به M3 Pro اضافه کند، به این معنی که یک پیکربندی CPU 12 هسته ای می تواند هشت هسته با کارایی بالا و چهار هسته کم مصرف را ارائه دهد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.