آیپد ۲۰۲۴ اپل با نمایشگر اولد هیبریدی نازک عرضه خواهند شد

فناوری جدید در دستور کار اپل

آیپد ۲۰۲۴ اپل با نمایشگر اولد هیبریدی نازک عرضه خواهند شد

بر اساس اطلاعات به دست آمده، شرکت قدرتمند اپل در حال فعالیت روی نمایشگر هیبریدی اولد است. این نوع نمایشگر از نظر کیفیت و مقاومت عملکرد بهتری نسبت به نمایشگر های اولد معمولی دارند. همچنین قیمت تمام شده این نوع نمایشگر ها بسیار مقرون به صرفه و پایین تر از مدل معمولی است. اپل مجموعه تایوانی SMT را در زنجیره تامین کنندگان خود قرار داده است که تامین اصلی نمایشگر های اولد هیبریدی را انجام خواهد داد.

همچنین مجموعه SMT برای تامین پنل های پس زمینه LED فعالیت خواهند کرد. به احتمال فراوان به لطف نمایشگر های اولد هیبریدی، شاهد نازک بودن ضخامت نمایشگر آیپد ها خواهیم بود. این فناوری از انعطاف بالایی برخوردار خواهد بود و در برابر ضربه، مقاومت و کارایی قابل توجهی ارائه خواهند کرد.

نشریه کره‌ای The Elec ماه گذشته در یک گزارش، اعلام کرد اپل به دنبال استفاده از نمایشگر های اولد هیبریدی در آیپد های نسل جدید است. به لطف این پنل ها که زیر پنل سفت قرار خواهند گرفت، کیفیت تصاویر نسبت به قبل افزایش چشمگیر خواهد داشت، علاوه بر آن هم در آیپد هایی که اندازه بزرگتری خواهند داشت، شاهد بالا بودن نرخ نوسازی خواهیم بود.

آیپد ۲۰۲۴ اپل با نمایشگر اولد هیبریدی

آیپد 2024 اپل با نمایشگر اولد هیبریدی

پنل های اولد هیبریدی فعلا در حال تولید اولیه هستند و احتمال دارد تا سال ۲۰۲۴ ادامه دار باشد. به احتمال زیاد علاوه بر سری آیپد ها، اپل از این فناوری در دیگر محصولاتی همچون آیفون ها و مک بوک ها استفاده کند. بر اساس آخرین گزارش دیجی تایمز، اپل چند تامین کننده جدید به زنجیره تامین کنندگان خود اضافه کرده تا بتواند از این طریق تولید و عرضه این نوع آیپد ها را به طور جدی ادامه دهد.

مجموعه SMT تایوان نیز از سوی اپل مورد تامین مالی قرار گرفته است تا بتواند خط تولید خود را برای تولید این نوع نمایشگر ها آماده کند. گفته می‌شود این نوع صفحه نمایش در محصولاتی همچون آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی و مک بوک پرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انتظار داریم اپل از فناوری mini-LED در پنل نمایشگر های خود استفاده کند تا زمانی که فناوری اولد هیبریدی به خط تولید برسد. بر اساس احتمالات موجود، تولید این نوع نمایشگر تا سا ۲۰۲۴ امکان پذیر نخواهد بود. گفته می‌شود آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی این شرکت تا پایان امسال رونمایی خواهد شد و مجهز به تراشه انحصاری سیلیکون M2 اپل خواهد بود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی__

منبع notebookcheck

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.