آیپد پرو اپل با تراشه M4 عرضه خواهد شد : جهش قابل توجه

آیپد پرو اپل با تراشه M4 عرضه خواهد شد : جهش قابل توجه

بر اساس داده های موجود، شرکت اپل در تاریخ ۷ می رویداد Let Loose را برگزار خواهد کرد و در این رویداد شاهد معرفی نسل جدید آیپد ها خواهیم بود. شرکت کوپرتینویی در این نسل از تبلت های خود از قابلیت های جدیدی بهره‌مند خواهد بود و شاهد افزایش عملکرد و کارایی کلی از سوی این برند خواهیم بود.

طبق انتظارات، آیپد های جدید این شرکت مجهز به نمایش اولد و پشتیبانی از MagSafe خواهند بود. همچنین در کنار آنها، شاهد بهره‌گیری از نسل جدید تراشه های این شرکت خواهیم بود. طبق گزارش های قبلی، نسخه پرو آیپد با تراشه M3 عرضه خواهد شد، اما گزارش امروز مارک گورمن آنرا به کلی نقض می‌کند.

طبق گزارش مارک گورمن از مجله Power On، آیپد پرو جدید اپل مجهز به تراشه M4 خواهد بود که جدیدترین تراشه اپل در بازار محسوب می‌شود. اگر شاهد استفاده از این تراشه در آیپد پرو جدید باشیم، برای اولین بار شاهد معرفی تراشه اختصاصی برای تبلت ها زودتر از مک بوک ها خواهیم بود.

آیپد پرو اپل با تراشه M4 عرضه خواهد شد : جهش قابل توجه

به گفته مارک گورمن، این تراشه از لحاظ موتور عصبی ارتقا یافته خواهد بود که کمک زیادی به هوش مصنوعی خواهد بود و احتمالا شاهد معرفی یک هوش مصنوعی از سوی اپل در نسل جدید آیپد ها باشیم. همچنین گفته می‌شود، آیپد جدید اپل اولین محصول اکوسیستم این شرکت مجهز به هوش مصنوعی باشد.

مشخصات آیپد پرو اپل ۲۰۲۴ (احتمالی)

اطلاعات منتشر شده تا به امروز حاکی از صفحه نمایش ۱۱ و ۱۲.۹ اینچ با پنل اولد است که اپل قصد بزرگتر کردن اندازه نمایشگر را دارد. در ادامه گزارش های مارک گورمن، اشاره ای به بهره‌گیری از Apple Pencil با کلی قابلیت جدید است. گورمن ادعا کرده اپل قصد دارد قلم هوشمند جدید خود را با موتور حرکتی Taptic ادغام کند که قابلیت لرزش هنگام عوض کردن تب ها را خواهد داشت.

سنسور حرکتی و لمسی قلم هوشمند اپل نیز از دیگر ویژگی هایی است که اپل قصد دارد آنرا به طور ویژه در محصول جدید خود پیاده سازی کند. علاوه بر قلم هوشمند، شاهد معرفی کیبورد جانبی برای آیپد ها خواهیم بود که از بدنه آلومینیومی ساخته خواهد شد که شباهت بسیار زیادی به مک بوک ها خواهد داشت و حس پریمیوم بودن را القا خواهد کرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.