آیپد اواس ۱۸ منتشر شد: یه آپدیت خفن با ماشین حساب و مداد جادویی!

آیپد اواس ۱۸ منتشر شد: یه آپدیت خفن با ماشین حساب و مداد جادویی!

اپل بالاخره از iPadOS 18 رونمایی کرد و یه سری ویژگی جدید و جذاب به تبلت‌های خودش اضافه کرد.

مهم‌ترین خبر چی بود؟

بالاخره یه ماشین حساب درست و حسابی برای آیپد: دیگه لازم نیست برای یه حساب دو دو تا چهار برنامه‌های پر از تبلیغ دانلود کنید. یه ماشین حساب داخلی به iPadOS 18 اضافه شده که می‌تونید باهاش تمام محاسباتتون رو انجام بدید.

مداد جادویی هم به کمک ماشین حساب میاد: می‌تونید با مداد اپل روی صفحه بنویسید و بعد با استفاده از ماشین حساب، مسائلتون رو حل کنید.
نوشتن با مداد رو هم بهتر می‌کنه: یه قابلیت جدید به اسم Smart Scribble به iPadOS 18 اضافه شده که ظاهر نوشته‌هاتون رو موقع نوشتن با مداد، با استفاده از هوش مصنوعی، بهتر می‌کنه. این قابلیت می‌تونه دست خط شما رو مرتب‌تر کنه، غلط املایی‌ها رو پیدا کنه و حتی متن تایپ شده رو به سبک دست خط شما تبدیل کنه.

بقیه چیزای جدید

چند تا از ویژگی‌ های جدید iOS 18 مثل راه‌های جدید برای شخصی‌سازی صفحه اصلی و مرکز کنترل سفارشی‌شده، به iPadOS 18 هم اضافه شده.
یه برگه شناور جدید هم اضافه شده که می‌تونید اون رو به دلخواه خودتون تنظیم کنید و پیمایش بین برنامه‌ها رو راحت‌تر می‌کنه.

این آپدیت کی منتشر میشه؟

تاریخ دقیق انتشار iPadOS 18 هنوز مشخص نیست، ولی احتمالاً پاییز امسال همراه با آیفون‌های جدید عرضه بشه.

این آپدیت برای تبلت‌ های آیپد جدیدی که اپل یه ماه پیش عرضه کرد، مثل آیپد پرو با تراشه M2 و آیپد ایر با تراشه M1، منتشر میشه. مدل‌های پیشرفته پرو برای اولین بار به نمایشگر های OLED مجهز شدن و آیپد ایر هم در دو اندازه ۱۱ و ۱۳ اینچی عرضه میشه.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.