آیفون ۱۶ با مگ‌سیف جدید و خداحافظی با حفره کوچک دوربین سلفی!

آیفون ۱۶ با مگ‌سیف جدید و خداحافظی با حفره کوچک دوربین سلفی!

اپل داره یه سری تغییرات اساسی تو مگ‌سیف آیفون ۱۶ اعمال می‌کنه. اولین باره که از زمان عرضه آیفون ۱۲ با این فناوری مغناطیسی، شاهد تغییرات مهمی تو این بخش هستیم.

از طرف دیگه، به نظر می‌رسه آیفون جدیدی که منتظرش بودیم و یه حفره خیلی کوچولو برای دوربین سلفی تصور میکردیم یه بار دیگه به تعویق افتاده. دلیلش اینه که ظاهرا اپل هنوز نتونسته فناوری تشخیص چهره فیس‌ آیدی رو زیر نمایشگر جا بده و عرضه این قابلیت تو سال آینده هم منتفیه.

مگ‌سیف نازک‌تر برای آیفون های سری ۱۶

یه وب‌سایت فرانسوی به اسم Webseite ShopSystem عکس‌هایی از ماکت‌های آیفون ۱۶ منتشر کرده که نشون می‌دن حلقه مگ‌سیف تو این گوشی‌ها خیلی نازک‌تر شده. البته به نظر می‌رسه بقیه چیزا مثل قطر و جای حلقه تغییری نکرده و میشه از لوازم جانبی مگ‌سیف و Qi2 که الان دارید با آیفون ۱۶ هم استفاده کنین. یه احتمال دیگه اینه که اپل با نازک‌تر کردن مگ‌سیف، فضای بیشتری تو گوشی خالی کنه و بتونه باتری‌های بزرگ‌تری رو تو سه مدل از چهار مدل آیفون ۱۶ جا بده.

آیفون ۱۶ با مگ‌سیف جدید و خداحافظی با حفره کوچک دوربین سلفی!آیفون ۱۶ با مگ‌سیف جدید و خداحافظی با حفره کوچک دوربین سلفی!

حذف حفره کوچک دوربین سلفی

متاسفانه، به نظر می‌رسه که باید منتظر یه سال دیگه هم برای دیدن آیفون جدیدی با حفره کوچک دوربین سلفی باشیم. دلیلش اینه که اپل هنوز نتونسته فیس‌ آیدی رو زیر نمایشگر جا بده و عرضه این قابلیت تو سال آینده هم منتفیه.

نمایشگر ۱۲۰ هرتز تو همه آیفون‌های ۱۶ و فیس‌ آیدی زیر نمایشگر فعلا منتفیه!

تو یه خبر دیگه، راس یانگ، تحلیلگر و مدیرعامل شرکت مشاوره زنجیره تأمین نمایشگر (Display Supply Chain Consultants)، یه نگاهی به آینده آیفون انداخته. به گفته ایشون، هر چهار مدل آیفون ۱۶ قراره بالاخره تو سال آینده یه نمایشگر ۱۲۰ هرتز OLED باحال تحویل بگیرن، اما خبری از فیس‌ آیدی زیر نمایشگر که خیلی وقته منتظرشیم نیست.

این قابلیت قرار بود تو آیفون ۱۶ پرو بیاد، ولی تو نقشه راه جدید شرکت اپل، انگار فقط آیفون ۱۷ پرو قراره از این فناوری استفاده کنه. حتی یه پست دیگه هم ادعا می‌کنه که شاید این ارتقا تا سال ۲۰۲۶ و مدل آیفون ۱۸ پرو هم به تعویق بیفته.

اون آیفون بدون حفره و فوق‌العاده‌ای که توش هم فیس‌ آیدی و هم دوربین سلفی به صورت مخفی زیر نمایشگر باشن، احتمالا تا سال ۲۰۲۷ هم به بازار نیاد. البته یادتون باشه که اینا فقط یه سری پیش‌بینی هستن و همونطور که همیشه ممکنه اپل برنامه‌هاشو عوض کنه و این آپدیت‌ها دیرتر بیان.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.