آپدیت اندروید ماه فوریه، ۹ ویژگی جذاب را شامل میشود.

و بازهم حضور هوش مصنوعی در اخبار

آپدیت اندروید ماه فوریه، برخی از این ویژگی ها شامل ابزار های هوش مصنوعی و برخی دیگر فقط بروزرسانی ویژگی های حال حاضر خواهند بود.

ویژگی های آپدیت اندروید مرتبط با هوش مصنوعی:

برای مثال اگر در حال رانندگی باشید و پیامی از گروه ها یا چت های شخصی به شما برسد، دستیار هوش مصنوعی میتواند آنهارا برای شما خلاصه و روخوانی کند. همچنین اگر از او بخواهید میتواند به جای شما پاسخ مناسب بدهد. علاوه بر این، میتوانید به سادگی با یک ضربه تماس بگیرید و یا مسیر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

آپدیت اندروید

 

هچنین هوش مصنوعی میتواند تصاویر ارسال شده را برای افراد دارای مشکل بینایی توصیف کند.

ویژگی لنز نیز بهبود خواهد یافت. اگر در مکان عمومی گوشی خود را به سمت اطراف خود بگیرید، نطرات کاربران مختلف را درمورد مغازه ها و… و امتیاز آنها در دسترس شما خواهد بود.

یکی دیگر از ویژگی های مربوط به هوش مصنوعی، امکان چت با Gemini در برنامه پیش‌فرض پیام‌های اندروید (messages) است. می‌توانید یک مکالمه کامل با چت ربات هوش مصنوعی گوگل را مستقیماً از اپلیکیشن پیام‌ها داشته باشید

ویژگی های آپدیت اندروید که به هوش مصنوعی ربط ندارند:

نسخه تلفن همراه Google Docs یک گزینه نشانه گذاری خواهد داشت تا بتوانید بخش های مهم را برجسته کرده و یادداشت هایی را به آن پیوست کنید.

در آپدیت اندروید، اسپاتیفای نیز دقیقاً مانند یوتیوب موزیک، دسترسی ارسال مستقیم را از قسمت اعلان دریافت می‌کند. شما به راحتی می توانید بین دستگاه های خود جابجا شوید و صدای آنها را در لحظه کنترل کنید. این همان ویژگی Spotify Connect است، اما دیگر لازم نیست برنامه را باز کنید تا آن را کنترل کنید.

برنامه Fitbit با سایر منابع داده سلامت یکپارچه‌ خواهد شد، بنابراین می‌توانید تمام آمارهای مربوط به سلامت خود را از MyFitnesspal، AllTrails، Oura Ring و … را در یک مکان مشاهده کنید.

Wear OS نیز در این ماه مورد تغییر قرار می گیرد. برنامه اختصاصی Wallet اکنون از کارت‌های حمل و نقب، کارت‌های عضویت و وفاداری، بلیط رویدادها و غیره پشتیبانی می‌کند. این برنامه نیز به یک برنامه کیف پول تمام عیار مانند نسخه اندروید تبذیل خواهد شد. و در آخر، نسخه Google Maps Wear OS از مسیرهای حمل و نقل عمومی نیز پشتیبانی می کند تا بدانید چه زمانی باید از اتوبوس، تراموا، قطار و غیره پیاده شوید و این اپ شما را به مقصد بعدی راهنمایی خواهد کرد.

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

 

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.