آزمایش جدید نورالینک بر روی انسان : از سال آینده

وعده جدید ایلان ماسک برای عاشقان تکنولوژی

آزمایش جدید نورالینک بر روی انسان : از سال آینده

ایلان ماسک یکی از جاه طلب ترین مدیر های حوزه تکنولوژی محسوب می‌شود که در سال های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته و به موفقیت های بزرگی نیز دست پیدا کرده است. این شخص مدیرعامل شرکت های تسلا، اسپیس ایکس و جدیدا نیز توییتر است. علاوه بر آن مدیرعامل یک برند حوزه تکنولوژی با نام نورالینک هستیم.

این شرکت در حوزه ارتباط میان مغز و کامپیوتر فعالیت می‌کند و قصد دارد یک پل ارتباطی میان مغز انسان و رایانه به وجود بیاورد. طبق آخرین ادعای ایلان ماسک، این برند تا ۶ ماه دیگر آزمایش های رسمی این فناوری را روی انسان آزمایش خواهند کرد. این اولین بار نیست که ایلان ماسک یک وعده به این بزرگی می‌دهد و احتمال دارد با یک شکست دیگر مواجه شود.

آخرین تلاش های نورالینک درمورد این تکنولوژی به سال ۲۰۲۰ برمی‌گردد که یک تراشه روی میمون مورد آزمایش قرار گرفت که هیچ نتیجه‌ای به همراه نداشت و آن میمون هم جان سالم به در برد. حالا در سال ۲۰۲۳، این آزمایش روی انسان انجام خواهد گرفت تا نتایجی که به دست خواهد آمد، واقعی و صحیح باشد.

آزمایش جدید نورالینک بر روی انسان

آزمایش جدید نورالینک بر روی انسان

تراشه های جدید نورالینک چند تاییده رسمی از دولت ایالات متحده دریافت کرده است که نشان می‌دهد، آسیب چندان زیادی برای افرادی که روی آنها آزمایش خواهد شد، به وجود نخواهد آمد. علاوه بر آن خود ایلان ماسک اعلام کرده، این تکنولوژی ها هیچ آسیبی برای افراد نخواهد داشت و ففط آمار و تحلیل هایی از روی فعالیت های مغزی صادر خواهد کرد.

آخرین نسخه ایمپلنت نورالینک در حال ساخت است و طبق ادعای ایلان ماسک تمامی تاییده های رسمی توسط این شرکت دریافت شده است. شرکت نورالینک در حال ارائه مدارک مختلفی برای سامان غذا و دارو ایالات متحده است تا بتواند از این طریق فعالیت های رسمی خود را روی انسان آغاز کند. بخاطر حساس بودن تمامی مراحل آزمایش و همچنین وارد شدن آسیب های احتمالی به انسان، دریافت این گواهی ها زمان زیادی خواهد برد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gizchina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.